Letos suverénní Jiří Voják vyhrál i na Babí hoře

09.09.2015 16:37

Chodov - Šestnáctý ročník Podčerchovského krosu, který se za účasti 113 běžců konal v neděli na Babí hoře u Chodova, vyhrál Jiří Voják z Mílařů Domažlice. Suverén letošního seriálu závodů Běžec Chodska zvládl sedm a půl kilometru v náročném terénu za necelou půlhodinu, přesně za 28:19 minuty. Z žen, které pořadatelé z LK Tatran Chodov vyslali na čtyři kilometry, byla nejrychlejší Kateřina Beroušková.

V hlavní mužské kategorii se na startu vedle několikanásobných vítězů posledních ročníků Jiřího Vojáka, Martina Freie a Martina Vojáka, sešlo třináct borců. Tradičně nechyběl někdejší vynikající chodovský musher Petr Hubka nebo kramolínská akvizice fotbalového Tatranu Chodov Karel Váchal alias Carlos Juan de Jesus y de Maria Rodrigues, který se dostavil stylově v ponču, sombreru a s lahví od tequily v ruce.

Po startu se vedení ujal domácí dráhař Radek Veselý za zády s Jiřím Vojákem a Martinem Freiem. Vedoucí čtveřici doplnil český rerezentant v běhu na lyžích a úspěšný biker Luděk Šeller z Chodova. V náběhu do druhého kola už však skupinku vedl Jiří Voják, který už pak jen kontroloval svoje jedenácté letošní vítězství v seriálu. V cíli byl v dobrém čase 28:19 minuty.

Dobrých časů v minulosti na Babí hoře dosahovali i Martin Frei a mladší bratr Jiřího Vojáka Martin. Frei, který v roce 2008 vyhrál Podčerchovský kros v čase 28:30 minuty, však letos nedokázal držet krok a nakonec doběhl třetí za Šellerem. Přesto zasluhuje obdiv, protože závod dokončil se zraněním, z něhož se v nemocnici vyklubala únavová zlomenina nohy.

Mezi ženami byla na čtyřkilometrové trati největší adeptkou na vítězství Kateřina Beroušová z pořádajícího oddílu. Vítězka předešlých tří ročníků roli favorita naplnila a vyhrála ve výborném čase 17:21 minuty. Druhá byla Vendula Fronková z AC Domažlice (19:59), třetí Karolína Daverná ze Ski Clubu Šumava (21:13), která závod pojala jako přípravu na hlavní část sezony.

Kategorii žen nad 35 let vyhrála jak jinak Stanislava Forsterová z SC Marathon Plzeň (20:25), druhým místem překvapila Daniela Lukášová z Holýšova (21:38), třetí doběhla Veronika Poláková ze Sokola Postřekov (22:32).

Mezi muži nad 40 let na pětikilometrové trati oproti minulým letům zrychlil, a proto v čase 21:01 vyhrál Vítězslav Fronk z Mílařů Domažlice. ´Padesátníky´ vyhrál Pavel Beroušek z Tatranu Chodov (22:24). Početná konkurence se sešla mezi veterány nad 60 let. Opět zvítězil trenér Mílařů Domažlice Jiří Královec (24:37) před rivalem Karlem Faitem (25:495) hájícím barvy AGP Domažlice.

Dvanáctý podnik seriálu Běžec Chodska přilákal do Chodova celkem 113 závodníků. Očekávaný rekord zhatilo chladných pět stupňů ráno.